niedziela, kwietnia 21, 2019

Deutsch Wagen Tour

gwiazdor 017

    „Deutsch Wagen Tour"

26.03.2013r. zawitał do naszej szkoły długo oczekiwany gość. Była to Pani Justyna Wichłacz – lektorka Deutsch – Wagen – Tour. Jest to program wspierający naukę języka niemieckiego zainicjowany przez Goethe-Institut Polen. W 2009 r. wyruszyło w Polskę pięć samochodów oznakowanych logo „Deutsch Wagen Tour". Lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w ciekawy sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Spośród tysiąca zgłoszeń wybrano właśnie naszą Szkołę do wzięcia udziału w tym projekcie, co nas oczywiście bardzo ucieszyło.

Przez 3 godziny 60-ciu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pilnie uczestniczyło w zajęciach. W pierwszej lekcji brało udział 30 uczniów z klas 4-tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem niemieckim. Godzinę później na lekcję przybyły klasy piąte i szóste. Na początku uczniowie sprawiali wrażenie jakby zapomnieli języka w gębie( co im się raczej nie zdarza ), jednak Pani Justyna szybko ich rozruszała i już po chwili dzieci zapomniały, że są na lekcji języka niemieckiego i dobrze się bawiły. Dzieci poprzez wszelkiego rodzaju gry i zabawy mogły w łatwy i przyjemny sposób przyswoić sobie nowe słówka lub utrwalić już te poznane. Niewątpliwie dodatkową motywacją do wspólnej zabawy były liczne nagrody i upominki dla uczniów, które Pani Justyna przywiozła ze sobą. Przy okazji odwiedzin DWT p. Katarzyna Juszak zorganizowała konkurs „Deutsche Erfindungen – Niemieckie wynalazki", uczniowie przygotowali plakaty i makiety wykazując się przy tym dużą dozą wyobraźni. Razem z p. Justyną wybraliśmy te najciekawsze i tak :

I miejsce zajął Maciej Kupczyński z klasy 5c, II miejsce – Dominika Tokarz z klasy 6c a III miejsce przypadło Piotrkowi Libert z klasy 4a.

Przewodnim hasłem DWT jest zdanie: „ Jasne, że klar" i od dziś chyba każdy uczeń w naszej Szkole to potwierdzi. Po dzisiejszych lekcjach możemy żałować tylko jednego – że zajęcia tak szybko się skończyły. Było nam bardzo miło gościć u nas DWT oraz przesympatyczną Panią Justynę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się z Deutsch Wagen Tour!

Katarzyna Juszak

NJU
Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj647
mod_vvisit_counterWczoraj1342
mod_vvisit_counterW tym tygodniu647
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6796
mod_vvisit_counterW tym miesiącu15955
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu19453
mod_vvisit_counterŁącznie1786669

Obecnie jest: 11 nie zalogowanych online
Twoje IP: 18.215.159.156
 , 
Dzisiaj jest : Kwi 21, 2019