środa, grudnia 12, 2018

Wiosna w Zespole Szkolno - Przedszkolnym

   Wszystkie Kobietki – duże i małe…
wszystkiego najlepszego…!!!
Dnia 7 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. W tym roku kobiety, te małe i te duże zaprosiliśmy do hali sportowej, gdzie  Samorząd Uczniowski wraz z kółkiem teatralnym przygotował występy. Rozpoczęła grupa młodszych artystów z humorystycznym występem na temat początków naszego miasta…były tańce, dialogi i śpiewy. Mali artyści dali z siebie wszystko, a musieli walczyć z przeciwnością losu, jaką była awaria sprzętu nagłaśniającego. Następnie zebrani usłyszeli kilka pięknych strof o kobietach(na parterze szkoły wywieszono też plakaty, przygotowane przez uczniów, z aforyzmami i humorystycznymi wierszykami na temat płci pięknej). Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiatki wszystkim pracującym w naszej placówce KOBIETOM.

Wiosna także….u nas!!!
21 marca tradycyjnie w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Lekcje tego dnia odbyły się według planu, ale z małym urozmaiceniem. Otóż Samorząd Uczniowski zorganizował kolorowy pochód ulicami miasta i topienie Marzanny. Przemarsz był kolorowy, ponieważ klasy zadbały o różne ozdoby, a dodatkowo wszyscy uczniowie naszej placówki otrzymali zielone balony z logo sponsora. Dzieci z najmłodszych klas ubrały tzw. gaik. Ciekawym symbolem witania wiosny, nowego życia, było sadzenie drzewek przez każdą klasę. Było to możliwe dzięki wsparciu Rady Rodziców – za co oczywiście bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że wiosna obudziła się w sercach każdego z nas.

Szanujemy polskie zwyczaje i tradycje
W Polsce zawsze żywe były zwyczaje i tradycje ludowe. Dzisiaj,  coraz częściej jednak zapomina się o kultywowaniu tych ważnych, bo będących jednym z elementów kultury narodu, zwyczajach. W tym roku w klasie III a dzieci wykonały przepiękne, barwne palmy , z którymi tradycyjnie udały się w  Niedzielę Palmową do kościoła. Nie mogło się też obyć w tym okresie bez koszyczków, które zostały wykonane z plastikowych butelek. Pomocą i radami służyły dzieciom  utalentowana pani Elżbieta Kotońska, jedna z Mam – pani Monika Hadyńska i praktykantka pani Magda Występska oraz  wychowawczyni klasy. Była to mozolna praca, ale jak widać, efekt przepiękny, a i śmiechu było wiele.

NJU
Dzisiaj jest: Środa
12 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon,
Suliwoj

Do końca roku zostało 20 dni.
Zodiak: Strzelec
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj490
mod_vvisit_counterWczoraj665
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2138
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6540
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10500
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu25799
mod_vvisit_counterŁącznie1694709

Obecnie jest: 15 nie zalogowanych online
Twoje IP: 3.80.177.176
 , 
Dzisiaj jest : Gru 12, 2018